Okazuje się, że obecnie komornicy z pomocą internetu mogą wyśledzić w jakim banku dłużnik posiada konto. Wszystko dzięki systemowi ?Ogniwo? do którego podłączone są banki. Jeżeli jednak dłużnik przechowuje pieniądze w Kasie Spółdzielczej, np. ma konto w SKOK Stefczyka, to sprawdzenie tego zajmie Komornikowi sporo czasu. Tymczasem pieniądze mogą zostać wypłacone z konta.

Nowe możliwości mają za zadanie poprawienie ściągalności długów, oraz oszczędność czasu i pracy komorników działających przy sądach rejonowych. System nie zdradzi oczywiście czy dany dłużnik ma jakieś środki na koncie i w jakiej kwocie. Może okazać się, więc, że wszystkie konta wskazane przez system są puste lub obciążone debetem.

Nie tylko przykładowy SKOK Stefczyka, ale też inne Kasy Spółdzielcze, które bankami nie są, nie przystąpią do systemu informatycznego ?Ogniwo?. Banki komercyjne już od dłuższego czasu prowadzą rozliczenia między sobą w ramach tego systemu, są więc z nim  zintegrowane. Do systemu przystąpią zapewne niektóre banki spółdzielcze.

O ile w obecnym czasie komornik od ręki może sprawdzić czy dana osoba posiada rachunek w banku, o tyle aby wyśledzić konto lub lokaty w SKOK, musi wysłać oficjalne pismo z zapytaniem i poczekać na odpowiedź w tej samej formie.Niestety dłużnicy będą wykorzystywać ten fakt i tak jak było to wcześniej w przypadku kont bankowych, wypłacać pieniądze zanim zdąży je zająć komornik.